Využijte ověřené rady a zkušenosti pro rozvoj své firmy

posted in: Blog | 0

Firemní poradenství včetně tzv. poradních boardů představuje pro majitele a manažery společností skvělý zdroj rad a inspirace. Často se však setkávám s tím, že právě ti, jimž by mohlo nejvíce pomoci, o něm mají zkreslené informace. Pojďme si některé z mýtů, které o poradenství panují, vyvrátit.

Na koho se obrátíte, když potřebujete poradit jaký si koupit vůz nebo jakou dovolenou si rezervovat? Pravděpodobně na vaše přátele, rodinu nebo kolegy v práci. Proč? Protože je znáte a víte, že vyzkoušeli různé možnosti a jejich doporučení berete jako to nejlepší … a taky od nich berete vážně varování čemu se raději vyhnout. Proč tedy nevyužít výhod poradních boardů pro svá obchodní rozhodnutí?

4 mýty o poradenství aneb Jak to vlastně je?

  • Mýtus č. 1: Poradní boardy jsou pro velké konkurenční firmy

Opak je pravdou. Právě malým a středním podnikatelům může zapojení se do poradních boardů přinést největší užitek. Pomůže jim nejen s řešením stávajících problémů, ale může je upozornit a připravit na komplikace, které je v jejich podnikání ještě mohou potkat. Velké korporace mají za tímto účelem svá představenstva. Myslíte si, že se schází pouze tehdy, když se firmě nedaří? Rozhodně ne. Setkávají se pravidelně na poradách, na kterých řeší strategické směřování společnosti. A poradní TAB Boardy přenášejí toto strategické myšlení na menší soukromé podniky.

Velmi důležité v tomto ohledu je ověřit si, zda boardy přijímají takové členy, kteří mají zkušenosti s řízením úspěšných podniků a zároveň mají zájem je sdílet s ostatními. Právě tak je tomu v síti TAB Board.

A pro koho je vlastně členství v boardu vhodné? Odpověď na tuto otázku je poměrně jednoduchá. Pro každého majitele firmy, který vidí potenciál ve svém podnikání a je si vědom síly sdílené zkušenosti a moudrosti, které mu umožní dosáhnout svých cílů. Přesně takový podnikatel se perfektně hodí do poradního boardu.

  • Mýtus č. 2: Všechno jsem už viděl. Nepotřebuji, aby mi někdo radil, jak mám podnikat

Tohle jsem slyšela snad milionkrát a milionkrát to ještě uslyším. Ti, co tohle říkají, ani neví, jak moc se mýlí. Možná jste toho opravdu už hodně viděli, ale to, co získáte díky členství v boardu jsou nové vnější pohledy a další nápady, které vás přimějí podívat se na vaši vlastní firmu jiným a nezaujatým pohledem.

Problémem celé řady malých a středních podnikatelů je často pocit osamělosti. Také s tím jim členství v boardu dokáže pomoci – každý board v rámci TAB Board je prostorem, ve kterém se můžete skutečně otevřít a diskutovat objektivně o svém podnikání. Odměnou za otevřenost vám bude upřímná zpětná vazba získaná v důvěrném prostředí, které nikde jinde nenajdete.

Velmi trefně to nedávno vyjádřil jeden z našich členů boardu: „Můj TAB Board mi poskytuje to, co mi nikdo jiný neřekne – pravdu!“

  • Mýtus č.3: Poradní boardy jsou v podstatě prodejní sítě a každý se tam snaží jen prodávat

Absolutní nesmysl, dovolím si říci. Majitelé firem se k poradním boardům připojují, protože chtějí vést své podniky lépe a samozřejmě úspěšně. Členové mezi sebou postupně navazují čestné a smysluplné obchodní vztahy, díky čemuž se board stává ověřenou skupinou poradců s důvěrnou znalostí vzájemných obchodů.

Vašim kolegům, členům boardu, tak opravdu záleží na tom, aby se vašemu podnikání dařilo a dobře rostlo i díky jejich znalostem a zkušenostem. Dělají vše pro to, aby se tak stalo. V ničem jiném to není.

Úspěšný podnikatel Richard Branson o síle vzájemných rad v článku „Umění žádat o radu“ napsal: „Představte si, že stojíte před těžkým rozhodnutím a máte možnost prodiskutovat své nápady s jinými podnikateli, kteří již podobné situace vyřešili. Board vám dává právě takovou příležitost, ověřené řešení, které vaši firmu rychleji posune dál.“

  • Mýtus č.4: Moje podnikání je specifické. Podnikatelé z jiného oboru mi nemohou pomoci.

Zhruba 75 procent všech podniků čelí stejným výzvám bez ohledu na to, v jakém odvětví působí. Ruku na srdce, co nejčastěji řešíte ve své firmě? Finance, zaměstnance, prodej, legislativu, marketing, úspory, delegování, osobní čas… No a hádejte co: Já taky!!!

Každý z našich členů to již zažil, každý podnikatel dříve či později řeší velmi podobné otázky. Takže, seberte svou odvahu a zapojte se, využijte poradní board jako skvělou příležitost pro úspěch vašeho podnikání.

Sečteno a podtrženo, díky poradním boardům nejsou podnikatelé na svůj byznys sami. Díky členství v boardu nemusí opakovat chyby druhých, mají oporu, mohou do svých firem zavádět osvědčené postupy, umí si lépe naplánovat čas či prodiskutovat novou strategii. A to zdaleka není všechno. Členství v poradních boardech přináší celou řadu dalších výhod, které vám mohou pomoci znásobit byznys a umožnit jak pracovní, tak i osobní rozvoj.